torte me qerrshi dhe kuark

perbersit Për rreth 16 copa diçka + 125 g ftohtë + 75 g buter 250 g + + rreth 100 g miell 2 lugë (20 gramë) sheqer pluhur kripë 6 vezë e verdhë veze veze + 1 (madhësia M) 1 gotë (720 ml) qershi 500 g kuark 200 g krem të dyfishtë 150 g + 50 g sheqer 1 puding pako pluhur "vanilje" (për gatim, për 1/2 litër të qumështit) 50 g bajame të grira (pa lëkurë) 50 g Amarettini

perbersit Për rreth 16 copa
diçka + 125 g ftohtë
+ 75 g buter
250 g + + rreth 100 g miell
2 lugë (20 gramë) sheqer pluhur
kripë
6 vezë e verdhë veze veze + 1 (madhësia M)
1 gotë (720 ml) qershi
500 g kuark
200 g krem të dyfishtë
150 g + 50 g sheqer
1 puding pako pluhur “vanilje” (për gatim, për 1/2 litër të qumështit)
50 g bajame të grira (pa lëkurë)
50 g Amarettini

Sallat pemesh ne gota

2-3 grapefruita   2 portokall   rreth 4 feta brioche (rreth 1 cm të trasha)   1 lugë miell misri   Qumësht 100ml   2 vezë (M Madhësia)   60 g sheqer   100 g krem shahlag

2-3 grapefruita
2 portokall
rreth 4 feta brioche (rreth 1 cm të trasha)
1 lugë miell misri
Qumësht 100ml
2 vezë (M Madhësia)
60 g sheqer
100 g krem shahlag

Sallat pemesh

sallat pemesh

sallat pemesh

Torte me limon

Yndyrë dhe thermija buke për form 375 g miell 350 g + 1 lugë gjelle sheqer 1 lugë vanilje kripë 275 g + 15 g buter 7 limon 45 g miell misri 3 verdhat e vezëve (M Madhësia) 75 g sheqer pluhur 1 qese të vogel Frigoriferi

Yndyrë dhe thermija buke për form
375 g miell
350 g + 1 lugë gjelle sheqer
1 lugë vanilje
kripë
275 g + 15 g buter
7 limon
45 g miell misri
3 verdhat e vezëve (M Madhësia)
75 g sheqer pluhur
1 qese të vogel Frigoriferi

Qershi-çokollatë tortë me thërrime shqeme arra recetë Imazh 1/3 Përbërësit për rreth 18 copa: 75 g arra shqeme 375 g gjalpë, zbutur 525 g miell 5 1/2 tbsp kakao pluhur 375 g sheqer 5 vezë (M Madhësia) 1 verdhë veze (madhësia M) 1 gotë (720 ml) qershi 3 lugë pluhur pjekje niveli 100 g krem 3-4 tbsp sheqer kallami rreth 2 lugë sheqer krem për fshirje e pluhurit Yndyrë dhe thermija buke për form ndoshta fletë metalike prej alumini dhe shkopinj druri

Qershi-çokollatë tortë me thërrime shqeme arra recetë
Imazh 1/3
Përbërësit për rreth 18 copa:
75 g arra shqeme
375 g gjalpë, zbutur
525 g miell
5 1/2 tbsp kakao pluhur
375 g sheqer
5 vezë (M Madhësia)
1 verdhë veze (madhësia M)
1 gotë (720 ml) qershi
3 lugë pluhur pjekje niveli
100 g krem
3-4 tbsp sheqer kallami
rreth 2 lugë sheqer krem për fshirje e pluhurit
Yndyrë dhe thermija buke për form
ndoshta fletë metalike prej alumini dhe shkopinj druri

torte me qokullad

Chai recetë banane tortë 25 4 tortë dhe KEKSA. 90min300 kcal përbërësit Përbërësit për 20 copa: 1 lugë Yogi çaj 100 g lajthi 75 g bajame grira 200 g gjalpë ose margarinë 1 pako sheqer vanilje 200 g sheqer 1 lugë çaji kanellë 1 majë e kripë 4 vezë (M Madhësia) 350 g miell 1 qese pluhur pjekje 1 banane 150 g çokollatë 20 g vaj kokosit Yndyrat dhe miell për të formuar

Chai recetë banane tortë
25
4
tortë dhe KEKSA. 90min300 kcal
përbërësit
Përbërësit për 20 copa:
1 lugë Yogi çaj
100 g lajthi
75 g bajame grira
200 g gjalpë ose margarinë
1 pako sheqer vanilje
200 g sheqer
1 lugë çaji kanellë
1 majë e kripë
4 vezë (M Madhësia)
350 g miell
1 qese pluhur pjekje
1 banane
150 g çokollatë
20 g vaj kokosit
Yndyrat dhe miell për të formuar

Tortë Ditëlindja recetë - Përbërësit për rreth 20 copa: Yndyrë dhe thermija buke për formën, 1/2 vanilje kokërr, 60 g çokollatë të errëta, 30 g gjalpë + 250 g, 100 g + 250 g sheqer, kripë, 6 vezë (madhësia M), grimca te copëtuara i 1/2 limoni organike , kanellë, 1 lugë çaji kafe çastit (instant), 75 g + 300 g miell, 100 g bajame copëtuar, kripë tsp 2, 1 lugë pluhur pjekje, 2 lugë qumësht, 1 lugë çaji portokalli aromatizues, 2 lugë rum, 3 lugë kakao, 300 g çokollatë të bardhë, çokollatë 100 g qumësht

Tortë Ditëlindja recetë – Përbërësit për rreth 20 copa:
Yndyrë dhe thermija buke për formën, 1/2 vanilje kokërr, 60 g çokollatë të errëta, 30 g gjalpë + 250 g, 100 g + 250 g sheqer, kripë, 6 vezë (madhësia M), grimca te copëtuara i 1/2 limoni organike , kanellë, 1 lugë çaji kafe çastit (instant), 75 g + 300 g miell, 100 g bajame copëtuar, kripë tsp 2, 1 lugë pluhur pjekje, 2 lugë qumësht, 1 lugë çaji portokalli aromatizues, 2 lugë rum, 3 lugë kakao, 300 g çokollatë të bardhë, çokollatë 100 g qumësht

tort sandkuchen me qokullad

SANDKUCHEN (e bardh)

Rollad me mish viqi

Rollade mishviqi